Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Jako ženy přecházíme během života mnoha změnami. Jednou z těchto změn je náš menstruační cyklus. Ten může ovlivnit naši pokožku různými způsoby, proto je nezbytné, aby jsme tomu přizpůsobili rutinu péči o pleť !! Zjisti jak ji přizpůsobit a přečti si naše tipy, jak si během menstruace udržet zdravou a vyváženou pokožku. ‍♀️

Fáze menstruačního cyklu

Pokud chceš vědět, jak by ses měla starat o svoji pleť během cyklu, řekněme si nejprve o jeho fázích. Celý menstruační cyklus obvykle trvá 21 až 35 dní a skládá se ze čtyř hormonálně řízených fází – menstruační, folikulární, ovulační a luteální. 

✔️ Menstruační fáze

Tato fáze obvykle trvá 3 až 7 dní. Hladiny hormonů během této fáze jsou nejnižší, co může způsobit suchost pokožky, vyrážky a citlivost

✔️ Folikulární fáze

Folikulární fáze začíná po menstruační fázi a trvá až do ovulace. V této fázi dozrávají vaječné folikuly a hladina estrogenu začíná stoupat. Zvýšený estrogen může způsobit zvýšení produkce mazu, co můžu vést k vyrážkám.

✔️ Fáze ovulace

Fáze ovulace je, když se vajíčko uvolní z vaječníku a putuje do vejcovodu. Tato fáze obvykle bývá 24 až 48 hodiny. Hladiny hormonů během této fáze jsou nejvyšší, co může způsobit suchost, zčervenání, a citlivost.

✔️ Luteální fáze

Luteální fáze začíná po ovulaci a trvá do začátku dalšího menstruačního cyklu. Tato fáze je, když hladina progesteronu stoupá a hladina estrogenu začíná klesat. Zvýšení progesteron může způsobit snížení produkce mazu, co může vést k suchosti, zčervenání a citlivosti. 

Jak bojovat proti nejběžnějším problémům během menstruačního cyklu ? 

Teď, když znáš fáze menstruačního cyklu a hormony, které ho ovlivňují, pojďme se blíže podívat na výše zmíněné kožní problémy. 

Suchost 

Jedním z nejčastějších kožních problémů během cyklu je suchost pokožky. Příčinou mohou být hormonální výkyvy a pokles tvorby kožního mazu. 

Nejlepší způsob, jak bojovat proti suchosti, je používat hydratační krém, který je bohatý na kyselinu hyaluronovou.

Citlivá pokožka 

Citlivá pokožka je dalším běžným kožním problémem během menstruace, za který také zodpovídají výkyvy hormonů.

Nejlepší způsob, jak bojovat s citlivostí, je používat jemná čistící gel/emulzi a vyhnout se používání drsných exofilantů.

Nevyvážený tón pleti

Nerovnoměrný tón pleti je dalším běžným kožním problémem během menstruace. Příčinou může být také pokles tvorby kolageny. 

Nejlepší způsob jak bojovat proti nerovnoměrnému tónu pleti je používat produkty, které napomáhají hojení fibroblastů a obsahují důležité vitamíny pro pleť. 

Hormonální akné 

Hormonální akné je dalším běžným kožním problémem během menstruace. Příčinou bývá právě zvýšená tvorba kožního mazu. 

Nejlepší způsob, jak bojovat proti akné, je používat produkty, které absorbují kožní maz a obsahují vysoký obsah vápníku, aminokyselin a minerálů.

Tipy na správnou péči o pleť

Sleduj svůj cyklus

Jedna z nejlepších věcí, které můžeš pro svou pleť udělat, je sledovat svůj menstruační cyklus. Pomůže ti to zjistit, kdy bude tvoje pokožka nejcitlivější a kdy se ní musíš obzvlášť starat.

Měj důslednou rutinu péči o pleť

To znamená, že by si měla pleť čistit dvakrát denně, tonizovat a hydratovat každý den. Každý den by jsi měla používat krém s SPF a to i ve dnech, kdy si myslíš, že na slunci budete trávit tolik času. 

Tipy ve stravě

Pitej hodně vody a zvyšte příjem zeleniny, aby jsi bojovala proti zánětům. 

Zvyšte příjem dobrého oleje venstravě. Pomůže to ve dnech 5-10 našeho cyklu, kdy je naše pokožka mírně sušší. 

Mléčné výrobky obsahují progesteron, který přispívá k už i tak zvyšující se hladině hormonů. To taky způsobuje, že naše pokožka nadměrně produkuje kožní buňky. 

Přebytečné kožní buňky a maz způsobují skvrny a nepříjemné vyrážky.

Pamatuj si, že neexistuje univerzální přístup k ošetření tvojí pokožky. Budeš muset přizpůsobit svojí rutinu péči o pleť tak, aby vyhovovala aktivitě tvojí pokožky v daném čase. Poslouchej svoje tělo a pokožku a podle toho reaguj. 

Udržuj svou pleť zářivou během celého měsíce s produktami Feel Pearls. ✨