Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Minerál vápník známe jako klíč ke zdravým kostem či zubům. Věděla jsi, že hraje velkou roli i při mnoha funkcích kůže?

Většina vápníku v kůži se nachází ve vnější vrstvě = epidermis (pokožka). Navzdory neustálé obnově této vrstvy naše pokožka nakonec podlehne stárnutí, protože rychlost obměny těchto buněk se dramaticky zpomalí.

Vápník hraje velkou roli v tomto procesu a my se podíváme na jeho hlavní výhody.

Základní benefity vápníku pro pokožku:

Nedostatek vápníku může zhoršit zdraví tvé pokožky. Pomáhá tělu nahradit staré kožní buňky novými. Jeho nedostatek v těle způsobuje, že tvoje pokožka vypadá křehká a suchá.

Pokožka se tedy bez vápníku stává suchou, vrásčitou a začne svědit. Vápník spolupracuje s epidermou a vytváří kožní maz – přirozenou kožní vrstvu, která pomáhá pokožce udržovat si svou přirozenou vlhkost.

V případě suché a poškozené kůže mohou lidé čelit vážným kožním poruchám, jako je ekzém, což může dokonce vést až k rakovině kůže.

✔️ Obnova pokožky

Vápník je zodpovědný za správnou obnovu buněk. Odstraňuje odumřelé buňky vytvořením ochranných lipidových bariér. Bez dostatečného příjmu vápníku by to však nebylo možné.

✔️ Antioxidanty

Přestože vápník sám o sobě není antioxidant, hraje velmi důležitou roli při tvorbě antioxidantů, které zabraňují poškození DNA a chrání strukturu tvé pokožky.

✔️ Ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Chladné nebo mrazivé počasí ovlivňuje pokožku negativně. Suché a svědící pokožce se dá úspěšně vyhnout kouzlem vápníku, neboť nabízí ochranné epidermální tkáně právě před drsným počasím.

✔️ Snižuje stres

Vápník uklidňuje nervový systém a tím snižuje stres a depresi. Dostatečné množství tohoto minerálu také výrazně snižuje riziko poškození elastinu a kolagenu.

Při nedostatku vápníku si ho tělo ukradne ze zubů a kostí

Tvé tělo potřebuje určité množství vápníku a v případě menšího příjmu ti systém začne krást vápník z kostí a zubů, čímž je oslabí, a tedy můžeš trpět dalšími nepříjemnými problémy.

Doplň vápník do své každodenní rutiny

Vápník obsahuje velké množství potravin, jako například: mléčné výrobky, fazole, mandle, syrovátkový protein, listová zelenina či reveň.

Tento minerál však umíš dodat i přímo své pleti prostřednictvím perlového prášku, abys předešla všem výše zmíněným rizikům.

Vápník totiž tvoří až 41 % perly. Zbytek dotváří spoustu dalších minerálů, aminokyselin a vitamínů, které pomohou udržet tvou pleť zdravou a krásnou.

Ultrajemný prášek Feel Pearls navíc vzniká drcením perel při nízké teplotě technologií Ultra-fine, díky čemuž má prášek vysokou vstřebatelnost všech těchto důležitých minerálů do pokožky.

Přidej se k naší komunitě na sociálních sítích a poznej všechny benefity produktů Feel Pearls ze sladkovodních perel. Docil s námi krásnou a zdravou pleť.