Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Pokud máte sklony k akné, může pro vás být jaro náročné. 😥 Vyšší teploty a vlhkost v kombinaci se zvýšeným vystavením slunečnímu záření mohou způsobit ucpání pórů a zhoršení akné. 🌡️ Máme pro vás účinné tipy, které vám pomohou připravit se na teplejší měsíce.

Proč je teplé roční období škodlivé pro vaši pleť?

Pocení: Když se teploty zvyšují, kůže uvolňuje pot, který pomáhá ochlazovat tělo. To může vést k vysušení pokožky. 

Kožní maz: Pro udržení rovnováhy zvyšují mazové žlázy produkci kožního mazu, který může ucpávat póry. 

Zánět: Zvýšené UV záření může vyvolat zánětlivou reakci v kůži tím, že způsobuje oxidaci volných radikálů. To může zvýšit citlivost pokožky a vést k nerovnováze. A další škodlivé účinky, které mohou přispět ke vzniku akné. Podívejme se tedy na to, jak můžete jejich vzniku zabránit.  😉👇

TOP tipy pro boj s akné na jaře:

▪️Během cvičení se vyvaruj zasahování vlasů do obličeje.

Čelenka pohlcující pot může zabránit tomu, aby se vlasové produkty a oleje, které se přirozeně vyskytují na pokožce hlavy, dostaly na obličej, ramena nebo záda. 

▪️ Vyper kartáče a povlaky na polštáře.

Už jste provedli jarní úklid? Nezapomeňte na výrobky, které se denně dotýkají vaší pokožky. Na povrchu tkání se mohou hromadit bakterie, proto je často myj. Totéž platí pro všechny štětce nebo houbičky na make-up.

▪️Po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti si pleť důkladně očisti. 

Pokud nemáš čas na důkladné čištění pokožky, doporučujeme použít pohodlné vlhčené ubrousky, které tvé pokožce pomohou alespoň na dobu, než se dostaneš do koupelny. 

▪️Ráno a večer si důkladně vyčisti pleť.

Kromě běžného čištění vyzkoušej naše hydratační pleťové tonikum. Používej jej ihned po vyčištění pleti, a’’ už v rámci večerní nebo ranní péče o pleť. Pomáhá zejména odstranit make-up a nečistoty, které na pleti zůstaly. Je bohaté na rostlinný kolagen s různou molekulární hmotností, důležité aminokyseliny, minerály, kyselinu mléčnou a další přírodní hydratační faktory. Všechny jeho aktivní složky se snadno vstřebávají do kožních buněk a pomáhají chránit kožní bariéru. 

Zjisti více

▪️Účinný je také pravidelný (ale jemný!) peeling. 

Kombinace exfoliant rozpustných v oleji a ve vodě, jako jsou kyseliny salicylová a glykolová, pomáhá udržovat póry čisté a odstraňovat nahromaděné odumřelé buňky. Vybírej si šetrné produkty, aby si nepoškodila kožní bariéru, což může naopak zhoršit vznik ekzémů. 

▪️Připrav si pleťovou masku s velkým množstvím minerálů. 

S jarem můžeš zvýšit frekvenci přípravy pleťové masky. Masku Feel Pearls můžeš používat 2-3krát týdně. Díky vysokému obsahu vápníku a funkci eliminovat tvorbu kožního mazu pomáhá i proti akné. 

▪️Nezapomeň na SPF. 

To je jedna z nejčastějších rad, kterou od nás uslyšíš. Je opravdu důležité myslet na SPF každý den. V zimě je to nutnost, ale je to velmi důležité i ve slunečných dnech. Pozor na krémy, které ucpávají póry a zhoršují akné. 

▪️Poslední tip: Plánuj dopředu. 

Najít rovnováhu mezi pobytem na čerstvém vzduchu a ochranou pleti před zhoršením akné může vyžadovat trochu plánování, ale rozhodně to jde. 

Kromě péče o pleť jsou zde dva jednoduché tipy:

✔️Noste “ochranné oblečení”. Klobouky nebo prodyšné bavlněné oblečení mohou zabránit tomu, aby se škodlivé paprsky dostaly k vaší pokožce. 

✔️Vyhledávejte stín. Pobyt na nepřímém slunečním světle zlepšuje náladu aniž byste vystavovali pokožku UV záření. 

Pokud máš pleť se sklonem k akné změna ročních období může někdy vést k vyššímu výskytu akné. Zejména při přechodu ze zimy na jaro se začíná zvyšovat produkce kožního mazu. Je tedy důležité držet krok s léčbou akné a chránit svou křehkou pleť před slunečními paprsky. 🌞