Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Možná ses už také ptala, proč nám pleť ochabuje a co účinně funguje na její zpevnění. Podíváme se na vysvětlení tohoto procesu a jeho efektivní řešení.

Proč kůže ochabuje?

Kolagen a elastin vytvářejí základ pro mladistvý vzhled pokožky a její napnutou formu. Ale jak stárneme, produkce těchto základních prvků se zpomaluje, a proto pokožka ztrácí svou přirozenou elasticitu. 

Výsledkem je ochablá pokožka. Ale věk není jediná věc, která může ovlivnit zdraví kolagenu a elastinu

✅UV záření ze slunce může taky poškodit pokožku a snížit její elasticitu. Mezi další příčiny ochabnutí pokožky patří:

✅Výrazná a náhlá ztráta hmotnosti

✅Těhotenství

✅Nemoc nebo vzácné poruchy (např. Ehlersov-Danlosov syndróm)

Prohlédněte si naše tipy na zpevnění pokožky na tváři v pár krocích:

▪️ Používej selen 

Je vysoce aktivní složkou péče o pleť. Stimuluje obnovu kolagenu a elastinu a celkově urychluje proces obnovy buněk. 

▪️ Pečuj o své zdraví

Ujisti se, že se během dne dobře stravuješ, spíš 8 hodin denně a piješ dostatečné množství vody. Strava s množstvím potravin bohatých na antioxidanty pomůže eliminovat volné radikály a chránit kolagen ve tvé pokožce. Antioxidanty bojují proti poškození sluncem a znečišťujícím látkám, které vytvářejí volné radikály.

Zapoj do stravy hrozny , avokádo , olivy , med či citrusové plody , hrušky , meloun a bobule . 

Skvělým občerstvením jsou také para ořechy, protože obsahují selen podporující pokožku, který pomůže udržovat pružnost pokožky.

❌ Naopak vyhýbej se velkému množství soli, alkoholu. 

▪️ Začni s obličejovými cvičeními

Pokud jde o napínání pokožky tváře, je to trochu jako napínání jakékoli jiné oblasti těla – musíš cvičit, abys viděla rozdíl.   Existuje několik skutečně jednoduchých cvičení, které můžeš udělat za méně než 20 minut, abys pomohla zpevnit pokožku. 

▪️ Použij masku na tvář

Pleťová maska se nejčastěji používá zejména tehdy, když už vypukne viditelný pohled na pokožce, jako je akné. Ale měli by se stát klíčovou součástí pravidelné péče o pleť. Dvakrát týdně bys měla na 5 minut aplikovat pleťovou masku s aktivními složkami, aby se zaměřila na ochablou pokožku. 

▪️ Používej antioxidanty v péči o pleť

Antioxidanty jsou klíčem v boji proti volným radikálům, které vznikají, když je tvá pokožka vystavena slunci nebo znečišťujícím látkám. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které potřebují další elektron. Útočí na zdravé buňky pokožky a snaží se půjčit si elektron, aby se stali stabilními. Výsledkem je, že tyto buňky se také stávají nestabilními a často odumírají. Antioxidanty jsou schopné stabilizovat a neutralizovat volné radikály, čímž zastavují další škody.

  Proč jsou volné radikály škodlivé pro ochablou pokožku? Často útočí na kolagen a elastin v pokožce. A ty se neobnovují tak rychle, jako když byla pokožka mladší, proto to může vést k tomu, že tvá pokožka bude vypadat starší. 

Kromě toho je úplně klíčové každodenní používání SPF! ✅ Všechny tyto kroky umíš zařadit do své pravidelné rutiny i díky Feel Pearls. Poznej produkty, které tvou pokožku vyživují a rychle obnovují pleťové buňky. 

Více info

Užívej si zdravou a napnutou pleť.