Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Nejdříve, než se pustíš do nových trendů a přidávání dalších kroků do své rutiny, ohlédni se zpět a připomeň si úplné základy. Bez použití správných základů v rutině péče o pleť zbytečně použiješ drahé produkty a přitom nevyužiješ jejich maximálního účinku. ‍♀️

Na které základy v péči o pleť nezapomínej:

✔️ Dvojité čistenie pleti

Dvojité čištění si vyžaduje umytí tváře ne jednou, ale dvakrát. Jedno čištění jednoduše nestačí, bez ohledu na to, zda nosíš málo nebo hodně make-upu. Musíš ji vyčistit dvakrát, aby ses ujistila, že všechny nečistoty a znečištění, které se nahromadily na povrchu pokožky, jsou správně odstraněné spolu s make-upem, který si použila na začátku dne. 

Pouze jedno umytí odstraní povrchovou nečistotu, ale přidáním druhého čištění najednou můžeš skutečně proniknout do pórů a vypláchnout všechny zbytky nečistot a mazu.

Začni s čistícím olejem nebo micelární vodou v prvním bodě čištění a potom pokračuj jemným pěnovým nebo krémovým čistícím prostředkem. 

✔️ Vždy vrstvi produkty ve správném pořadí

Tvá každodenní rutina by se měla podobat stavbě domu, ve kterém je každá cihla umístěná ve správném pořadí. Když základ tvé každodenní rutiny zahrnuje produkty přidané mimo pořadí, celá struktura se může zhroutit. Například, pokud si před očním krémem naneseš hydratační krém, aktivní složky v krému nebudou schopné správně proniknout do tvé pokožky kvůli okluzivním složkám v hydratačním přípravku, které vytvářejí bariéru na pokožce. 

Nejdříve vždy aplikuj nejlehčí produkty a až potom přejdi na hustější přípravky na konci rutiny. 

✔️ Poznej svůj typ pleti

Pochopení jedinečných požadavků tvé pokožky ti umožní najít ty správné produkty, které ti budou nejvíce vyhovovat. Každý má svou vlastní jedinečnou pleť, a ačkoli se to může časem měnit, existují specifické kategorie typů pleti, které můžeš použít jako všeobecný návod, který ti pomůže najít správný druh produktu péče o pleť.  ✨

Ať už máš mastnou, suchou, citlivou, aknózní nebo normální pleť, musíš použít správný typ produktu. Používání produktu určeného pro suchou pleť nepomůže zlepšit tón tvé mastné pleti. 

Když pochopíš vlastnosti své pleti, budeš mít lepší představu o svém typu pleti, což ti umožní začít si vybírat ty správné typy produktů. Většina značek produktů péče o pleť na obalu uvádí, na jaký typ pleti jsou určené, ale v případě, že to tak není, nezapomeň si přečíst recenzi a poznámky o produktu, aby jsi zjistila, zda je pro tebe vhodný.

✔️ Najdi si čas na exfoliaci

Pokud si dopřeješ čas ⏰ na pravidelný peeling – tedy alespoň jednou týdně – pomůže to tvé pleti odstranit odumřelé kožní buňky, které blokují póry, a zároveň bude pracovat na zlepšení obnovy kožních buněk. Nejenže pravidelná exfoliace odstraní odumřelé kožní buňky a typ nečistot a bakterií, které přispívají k vyrážkám, pomůže ti taky rozjasnit pleť a umožní produktům, které používáš, proniknout hlouběji.

Ujisti se, že nikdy nepeelinguješ příliš velkou silou, protože to poškodí tvou pokožku. Namísto toho použij jen jemný tlak a použij teplou, ne horkou vodu. 

✔️ Vždy používej opalovací krém

Jelikož míra melanómu neustále stoupá, opět připomínáme, že je potřebné nosit krém s SPF vždy, když odcházíš z domu. Bezpodmínečně musíš udělat určité opatření proti nadměrnému slunečnímu záření, protože UV paprsky mohou pronikat do pokožky po celý rok. Zkus používat na tvář lehký přípravek s ochranným faktorem SPF. Doporučujeme Feel Pearls hydratační krém, který kromě SPF obsahuje také vitamín E či kyselinu hyaluronovou. 

Tak co, které ze základů péče o pleť máš v malíčku? Samozřejmě, nejde o bezchybnou rutinu. Jen ti rádi připomínáme malé tipy, které mají pro tvou pleť obrovské výhody.