Konečně naskladněno, slevy až do -30%

V případě, že máš ještě nějaké místo na seznamu předsevzetí na další rok, máme pro tebe několik tipů, které ti pomůžou mít přirozeně lepší pleť. Pokud tyto kroky začleníš do své rutiny, tvá pleť bude zářivější, než si dokážeš představit. ✨

Né každá pleť je stejná! Proto jsme to rozdělili podle typu pleti s tipy přizpůsobenými tvým specifikacím pleti.

Nejdřív poznej svůj typ pleti:

Mastná pleť produkuje nadbytek kožního mazu, který způsobuje, že pokožka vypadá leskle a je mastná – zejména v celé T-zóně (čelo, nos a brada). Lidé s mastnou pokožkou mohou být taky náchylnější na rozšířené póry, skvrny po akné, černé tečky a bílé tečky.

Suchá pokožka obecně produkuje méně přírodních olejů jako jiné typy pokožky. To může způsobit, že bude matná, drsná, odlupující se nebo dokonce šupinatá.

Smíšená pleť zahrnuje oblasti, které jsou suché i mastné – přičemž T-zóna je obvykle mastná a líce jsou suché nebo normální. Tento typ pleti se může lišit v různých ročních obdobích a v důsledku různých faktorů, jako je stres nebo kolísání hormonů.

U citlivé pleti se ti může zdát pleť červená a můžeš mít pocit, že tě pálí, svrbí nebo vysušuje. Tyto příznaky souvisí s pokožkou, která je náchylnější na vnější dráždivé látky a můžou být vyvolané určitými složkami – jako jsou barviva nebo vůně.

Novoroční předsevzetí pro mastnou pleť

✔️ Před cvičením si umyju tvář.

Vím, že všechno to pocení se mísí s make-upem a může ucpávat póry. Umytí předem mi pomáhá vyhnout se pupínkům po tréninku.

✔️ Pravidelně si čistím povlečení na polštáře.

Kožní oleje a nečistoty se hromadí na mém povlečení na polštář, kde se mohou znovu usadit na mojí pokožce.

✔️ Nedotýkám se mojí tváře.

Kožní oleje na mých prstech můžou přinést nečistoty do mých pórů a jsou z toho vyrážky!

✔️ Omezím mléčné výrobky, cukr, alkohol a červené maso.

Vím, že toto všechno může zvýšit moje riziko ucpaných pórů.

✔️ Piju víc vody.

K tomu není co dodat, vím, jak je hydratace důležitá.

✔️ Přidávám víc rostlin do mého domácího a pracovního prostředí.

Vím, že pomáhají snižovat znečišťující látky, které mohou kontaminovat mou pokožku.

(zejména rostliny, které pomáhají čistit vzduch v domácnosti).

✔️ Přidávám si každý den jednu aktivitu odbourání stresu.

Cvičení, meditace, jóga, trávení času s dobrou kamarádkou či domácím mazlíčkem, procházky v přírodě a jiné relaxační aktivity jsou pro mě na denním pořádku!

✔️ Jím více potravin benefitující pro pokožku.

Tento rok přidávám do jídel více zeleného čaje, lněných semínek, vlašských ořechů, probiotik (v kefíru, kysaného zelí a kombuše) a spoustu ovoce a zeleniny.

✔️ Hydratuju z venčí s rozumem.

Teď už vím, že i mastná pleť potřebuje vlhkost, proto používám přírodní produkty na bázi oleje, které vyvažují moje kožní oleje, aby mou pokožku hydratovali a zjemnili.

Udělám si domácí úkol, které oleje jsou pro mou pokožku dobré a které bych neměla používat.

✔️ Pravidelně si dělám peeling.

Letos se zavazuji dělat si peeling párkrát do týdne.

Novoroční předsevzetí pro suchou pleť

✔️ Vyhýbáním se drsným čisticím prostředkům.

Obsahují sulfáty, alkoholy a další drsné služky, které dále vysušují moji pokožku. Nikdy víc! Teď budu používat jemné čisticí prostředky, které při čištění hydratují.

✔️ Vyhýbám se horké vodě.

V zimě je to skvělé, ale v zájmu moji pokožky to beru s nadhledem. Horká voda zbavuje pokožku přirozených hydratačních olejů, což vede k suchosti.

✔️ Pořídím si zvlhčovač vzduchu.

Neuvědomila jsem si, jak moc se moje pokožka přes noc vysušila. Je čas zvýšit úroveň vlhkosti v mé ložnici.

✔️ Spřátelím se s mastnými kyselinami.

Mastné ryby, vlašské ořechy, lněné semínko jsou tento rok na mém seznamu, abych si více hydratovala zevnitř.

✔️ Pořídím si hydratační krém, který dokáže víc.

Vyberu si krém, který je bohatý na antioxidanty, vitamíny a minerály.

✔️ Pravidelně si dělám peeling.

Nechci, aby moje pleť vypadala ještě více vysušená a matná, takže letos to zintenzivním. 8. Častěji si dávám pleťové masky – zejména ty hydratující.

Moje pokožka se po pleťových maskách cítí skvěle. Vybírám si masky na kokosovém základě, protože mají ty svůdné mastné kyseliny, které moje pleť miluje.

✔️ Chráním pleť.

Opalovací krém je na mém seznamu na každodenní použití a taky udělám více pro ochranu mojí pokožky, zejména před nepříznivým počasím. Taky můj hydratační krém má SPF.

Novoroční předsevzetí pro smíšenou pleť

✔️ Čistím pleť přírodními složkami.

Čistící prostředky na chemické bázi způsobili, že se moje suché oblasti vysušily a moje mastné oblasti ještě více zmastněly. Teď už vím, že čisticí prostředky s vyváženým pH fungují mnohem lépe pro můj typ pleti.

✔️ Jsem k pokožce jemná.

Už žádné abrazivní peelingy, protože teď vím, že jen dále dráždí mou pokožku a zvyšují pravděpodobnost jejího prasknutí. Zavázala jsem se používat jemnější produkty a jemnější tahy pro mou pokožku!

✔️ Najdu si vyrovnávací toner.

Je těžké najít tonikum, které uklidní moje suché místa a zároveň vyrovná mastné skvrny.

Tento rok si vybírám přirozeně vyvažující toner, který zvládne můj typ pleti.

✔️ Rozdělím svoje hydratační krémy.

Moje pleť potřebuje méně vlhkosti přes den, ale více v noci, protože se většinou vzbudím se suchou pletí. Takže rozdělím svoje hydratační krémy na den a noc.

✔️ Omezím kávu a alkohol.

Alkohol a káva vysušují mou pokožku, což způsobuje, že produkuje více mazu! To způsobuje zmatek na moji kůži. Zmírním svoji spotřebu dehydratačními nápoji a vyvážím to pitím velkého množství vody.

✔️ Dopřeju moji pleti oddych od make-upu.

Letos půjdu snáze na svou pokožku a omezím některé přebytečné věci, které jsem používala. Alespoň jednou týdně si na sebe nedám make-up.

✔️ Pravidelně si udělám peeling.

Stejně jako jiné typy pleti, i moje potřebuje pravidelnou exofilaci. Budu používat peelingový přípravek s ovocnými kyselinami a dalšími přírodními složkami, abych nedráždila pokožku.

✔️ Jím více potravin zdravých pro pokožku.

Potraviny jako zelený čaj, ovoce a tmavě zelená listová zelenina.

✔️ Pravidelně nosím opalovací krém.

A jsem ostražitější při čtení složek na produktech, které používám.

Novoroční předsevzetí pro citlivou pleť

✔️ Udělám více, abych se vyhnula mým spouštěčům.

Teď už vím, že reakci mojí pokožky může vyvolat množství věcí, včetně alergií, čisticích prostředků, vůní, špatného počasí a některých tkanin. Budu si více uvědomovat co mě ovlivňuje, abych mohla omezit tyto faktory.

✔️ Zvýším ochranu pleti.

Tento rok budu používat více opalovacích krémů, šátků, klobouků a jiných věcí, které mi pomohou chránit moji pokožku.

✔️ Detox!

Dělám důkladnou detoxikaci moji domácnosti a každodenních rutin. Prádlo naplněné chemikáliemi a čisticí prostředky do domácnosti rozdávám a od teď používám pouze přírodní produkty. Budu taky častěji utírat prach a vysávat, abych snížila toxickou zátěž v mém domě

✔️ Uvědomuji si špíny a nečistoty.

Moje pleť nesnáší špínu a nečistoty. Takže si častěji čistím štětec na make-up, častěji umývám povlečení na polštáře a držím ruce pryč od tváře.

✔️ Jím více potravin pro zdraví pokožky.

Do svého jídelníčku zařazuji více čerstvého ovoce a zeleniny a užívám pravidelný doplněk s omega-3 mastnými kyselinami a taky přidávám do jídla bylinky, jako je zázvor, či kurkuma.

✔️ Vyhodím produkty s alkoholem.

Alkohol dělá s mou pokožkou hodně. Jelikož je to v mnoha produktech péče o pleť (zejména tonerech) budu důsledně kontrolovat štítky složek a ujistím se, že nekupuji produkty, které obsahují alkohol.

✔️ Pořídím si uklidňující hydratační krém.

Kromě něčeho co mi pleť hydratuje, bychom si měla hledat něco, co mi ji pomáhá uklidnit.

✔️ Změna způsobu exfoliace.

Exfoliace s drsnými abrazivními peelingy zanechala mou pokožku červenou. Ale vím, že potřebuji peeling pravidelně, takže na tuto práci volím ingredience jako ovesné vločky nebo surový med.

Hlavně se však netrap, pokud svoje předsevzetí ihned nesplníš. Tlakem tvé pleti jen ublížíš.

Snaž se své cíle plnit postupně a přidávat je krok po kroku do své rutiny, aby se stali tvým zvykem.

Držíme ti palce do dalšího roku a tvých cílů doufáme, že ve tvých předsevzetích zdravé a krásné pleti hraje roli také Feel Pearls.