Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Věděla jsi, že i v zimě je potřeba nosit ochranu před slunečním zářením ?   Dokonce i v krátké dny, kdy se slunce skrývá za mraky. ☁️ Spoustu lidí si chce v zimě oddechnout od nošení opalovacích krémů, protože si myslí, že jim v zimě nehrozí spálení ani žádné jiné vedlejší účinky ze slunečních paprsků. Bez ohledu na to, jak hustá jsou ta oblaka nebo jaká zima je venku, 80 % UVB a UVA paprsků může způsobit  riziko rakoviny a stárnutí pokožky. Je nevyhnutelné, aby jsi na sobě měla SPF po celý rok (zejména pokud toužíš po pleti bez vrásek). Přečti si další důvody, protože by jsi neměla zapomenout na krém SPF ani v chladných měsících.

4 důvody, proč nosit opalovací krém v zimě

  1. Nemůžete uniknout UV paprskům

Existují dva typy UV paprsků: UVA a UVB paprsky. Ultrafialové paprsky A se také označují jako “dlouhé vlny” a tvoří 95 % UV paprsků, které dopadají na zemský povrch. Tyto paprsky mohou proniknout do oblak, skla a proniknout do pokožky na mnohem hlubší úrovni. 

Ultrafialové paprsky B způsobují zčervenání a spáleniny, ale nepronikají do pokožky tak hluboko jako paprsky UVA. Tyto paprsky jsou nejsilnější v časných jarních až časných podzimních měsících. Pokud však jdeš lyžovat v zimě během jasného slunečného dne, můžeš si všimnout, že máš opálené brýle nebo mírně spálený nos a rty, což je způsobeno UVB paprsky.⛷️

UVA a UVB  paprsky jsou zde po celý rok, proto je nevyhnutelné, aby si ideálně každý den nosila krém SPF bez ohledu na to, jaké je venku počasí. 

  1. Mnohé krémy s SPF mají užitečné vlastnosti při péči o pleť

Drsné zimní počasí může tvou pokožku mimořádně vysušit a zatížit. Proto ideálním způsobem jak chránit pokožku v zimě je používat hydratační krém, který pomáhá uspokojit citlivé typy pleti se sklonem k suché pokožce. Nejlepší  jsou ty, které obsahují vitamíny (C nebo E), aby poskytli tvé pokožce výhody proti stárnutí a podpořili vzhled zdravě vypadající pokožky. 

Využívej výhody dvou produktů v jednom a eliminuj další krok ve svojí rutině v péči o pleť. 

Více o krému s SPF

  1. Zimní podmínky mohou odstranit opalovací krém rychleji

V létě, když si na pláži nebo u jezera, můžeš cítit, jak se tvůj opalovací krém rozpouští od pocení nebo plavání. To, že se v zimě nepotíš z opalovacího krému, neznamená, že drsné zimní podmínky tvůj opalovací krém/krém s SPF nezničí ještě rychleji. Sníh a silný vítr mohou opotřebovat krém a jeho účinnost. Proto nanesení jedné vrstvy krému ráno né vždy bude stačit. ‍♀️

  1. Zimní sporty tě vystavují vyššímu riziku UV záření

Pokud patříš mezi náruživé lyžaře, snowboardisty, sáňkaře či fanoušky zimních túr, musíš se během pobytu na horách extra starat o svou pokožku.

Čím výš se nacházíš, tím si náchylnější na UV záření. Přestože, jsi obecně zahalena v lyžařské výstroji, přilbě a kukle, které zakrývají většinu tváře, UV paprsky si stále mohou najít cestu na tvou pokožku. Když budeš příště vysoko v horách  nebo si budeš užívat rodinnou lyžovačku, ujisti se, že tvůj nákupní seznam před lyžováním obsahuje kvalitní krém s SPF.

Starej se o svou pokožku dobře a postarej se o její svěží vzhled. ✨