Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Zdá se ti, že tvoje pokožka je mdlá a suchá nebo napnutá? Může to být příznak dehydratace. Nanášení krémů, sér a jiných produktů péče o pleť je důležité pro udržení zdraví pokožky a její rozzáření, hydratace pokožky je však klíčem k udržení její výživy. ✨

V tomto článku ti řekneme, jak hydratovat kůži a jaké jsou výhody hydratace. Pojďme spolu na to!

Když slyšíš slovo „hydratace“, určitě ti napadla ihned voda. A je to správné, hydratovat pokožku znamená zvýšit její obsah vody. Pokud je tvá pokožka dehydrovaná, může se zdát šupinatá, matná a suchá.

✅ Hydratovaná pleť je hladká, zářivá a má rovnoměrný tón. Abys toho dosáhla, musíš čas od času uhasit žízeň své pokožky.

❌ Často však máme tendenci zaměňovat si dehydrovanou pleť se suchou. Přestože se používá jako synonymum, existuje mezi nimi základní rozdíl.

Dehydrovaná pleť vs suchá pleť

Dehydrovaná pleť postrádá vodu, zatímco suché pleti chybí dostatečné množství kožního mazu. Suchá pokožka může být také důsledkem některých léků nebo chorob. Faktory jako klima, životní styl, věk a produkty, které na pleť používáš, mohou přispět ke změně typu pleti.

Příznaky suché pokožky:

Svědění

Zarudnutí

Šupinatá kůže

Podráždění kůže

Příznaky dehydrované pokožky:

Matná/tmavě vypadající pokožka

Výrazné tmavé kruhy a stíny kolem očí

Svědění

Vzhled jemných vrásek

Suchá ústa

Oteklé oči

Zvýšená citlivost

Co způsobuje dehydratovanou kůži?

▪️ Extrémní teploty

Extrémně horké nebo nízké teploty mohou poškodit přirozenou bariéru tvé pokožky. I když může být obtížné vyhnout se extrémním teplotám, omez vystavení na minimum.

▪️ Nadměrný peeling

Přílišná exfoliace může poškodit přirozenou bariéru vlhkosti pokožky. Může to být více škodlivé, pokud při exfoliaci pokožky použiješ drsné abrazivní produkty.

▪️ Agresivní čisticí prostředky

Přípravky pro péči o pleť s leptavými, škodlivými složkami mohou poškodit schopnost pokožky zadržovat vlhkost.

▪️ Klimatizace

Snížená vlhkost v důsledku klimatizačních jednotek si může vybrat daň na zdraví tvé pokožky. Nedostatek vlhkosti poškozuje hydratační bariéru pokožky, což ji dehydruje.

Jak hydratovat pokožku: 

1. Pij přiměřené množství vody

Prvním krokem k hydrataci pokožky je hydratace těla. Doporučuje se vypít alespoň 8 sklenic vody každý den. Tvé tělo může vyžadovat více v závislosti na tvých každodenních aktivitách a hmotnosti.

2. Používej hydratační produkty péče o pleť

Sleduj složení každého produktu, které si pořídíš. Doporučujeme ti produkty s kyselinou hyaluronovou, která hraje důležitou roli při hydrataci pokožky a udržování její pružnosti. Vlastnosti kyseliny hyaluronové se dozvíš v našem starším článku.

3. Vyhni se velmi horkému a dlouhému sprchování

Jakkoli rozporuplně to může znít, koupání dlouhé hodiny může odstranit bariéru tvé pokožky. To může vést ke ztrátě obsahu vlhkosti a potřebných olejů, které mohou dehydratovat pokožku. Při koupání je ideální používat vlažnou vodu.

4. Hýčkej se pleťovými maskami

Pleťové masky jsou plné hydratačních složek. Začleněním hydratační pleťové masky do své denní rutiny péče o pleť bude tvá pleť vlhká. Může také snížit výskyt jemných vrásek a tmavých kruhů. ‍♀️

5. Použij zvlhčovač

Zvlhčovač ovzduší je dobré používat, když je obsah vlhkosti ve vzduchu kolem tebe nízký. To může být užitečné zejména během suchých zimních měsíců.

6. Opalovací krém je nutností

Aplikuj širokospektrální opalovací krém, abys zabránila poškození pokožky UVA a UVB zářením pokaždé, když během dne vyjdeš ven. Vystavování se slunci může tvou pokožku dehydrovat, v důsledku čehož ztrácí vlhkost a rozkládá kolagen a elastin, které jsou zodpovědné za její pevnost a pružnost. To může způsobit předčasné známky stárnutí. I minimálně SPF umí tvé pleti pomoci vždy, když vyjdeš ven.

7. Jez potraviny bohaté na vodu

Ovoce a zelenina nejsou jen hydratační, ale jsou prospěšné pro pokožku mnoha jinými způsoby. Ovoce na bázi citrusů, jako jsou pomeranče a citrony, jsou plné šťávy a bohaté na vitamín C, který je životně důležitý pro udržení struktury pokožky. Potraviny bohaté na vitamin A a B3 jsou rovněž nezbytné pro zlepšení celkového zdraví pokožky.

8. Sniž příjem kofeinu

Kofein i alkohol mohou snížit obsah vody v pokožce. Omez příjem kofeinu a alkoholu na dva šálky kávy a jednu sklenku vína, aby si minimalizovala jejich vliv na pokožku. ☕️

9. Pravidelně si dělej peeling

Exfoliace pokožky je důležitá, aby si ji zbavila suchých skvrn, odumřelých buněk atp. nahromaděných v důsledku nedostatku vlhkosti. Jednou za 4-5 dní si udělej peeling. Nezapomínej však, že by ses neměla příliš exfoliovat, protože přílišná exfoliace může narušit přirozenou kožní bariéru, což vede ke ztrátě vlhkosti. ❗️

10. Hydratuj

Během léta má tvé tělo tendenci ztrácet spoustu vlhkosti, a proto je důležité hydratovat se zevnitř. Kromě jídla potravin bohatých na vodu a pití dostatečného množství vody, dbej na to, aby ses večer před spaním pořádně očistila, tonizovala a zvlhčila pleť. Med je skvělý přírodní zvlhčovač, a proto ho můžeš přidat do perlového prášku Feel Pearls a vytvořit si krásně vonící a účinnou pleťovou masku.

Který hydratační krém ti doporučujeme?

Hydratační krém Feel Pearls jsme namíchali tak, aby si své pleti dopřála tu nejlepší péči a hydrataci. Najdeš v něm kromě funkčního perlového prášku i již zmiňovanou kyselinu hyaluronovou, vitamin E či SPF 15.

Více o hydratačním krému