Konečně naskladněno, slevy až do -30%

“Skin Fasting” nebo kosmetický půst pro pleť je poměrně nový trend, ve kterém jde o minimalizování produktů péče, až úplné vynechání na určitou dobu. Přečti si, jestli může být i pro tvou pokožku tento půst prospěšný. 

Kosmetický půst je snížení nebo úplné vynechání množství produktů na ošetření, které používáš na svou pleť na určitý čas (například týden). Myšlenkou je urychlit ošetření pokožky a umožnit jí odpočívat. 

Opravdu to funguje?

Existuje mnoho protichůdných názorů na tuto záležitost, mnozí tvrdí, že dosáhli neuvěřitelných výsledků, jiní si naopak stěžovali. ‍♀️

Vynechání čištění a peelingu, ze tvé rutiny může totiž způsobit nahromadění přebytečného mazu, nečistot a odumřelých kožních buněk, které mohou ucpat póry a způsobit vyrážky. 

Mnozí odborníci v této oblasti proto nedoporučují půst v pleti, ale shodují se v tom, že lidé by měli provádět spíše kožní “dietu” než “půst” což ti může pomoci přehodnotit kroky v rutině péče o pleť. To by mohlo být prospěšné, pokud svou pokožku přetěžuje množstvím produktů nebo ingrediencí v kosmetice. Kvůli tomu si ani nemůžeš být jistá, které z nich skutečně prospívají tvé pleti. 

My jsme zastánci zefektivnění péče o pleť jen na produkty, které potřebuješ, a na produkty, které se navzájem doplňují, než aby se překrývaly ve své funkci.

I když se rozhodneš vynechat některé produkty péče o pleť, stále je důležité čistit pokožku důkladně a především používat SPF, abys předešla poškození pleti. 

Čištění je důležitou součástí běžné péče o pleť a odstranění potu, nečistot, bakterií, špíny a znečištění z povrchu pokožky je užitečné pro osobní hygienu i prevenci předčasného stárnutí pokožky. 

Pokud je tvoje pokožka již zvyklá na peelingy či jiné exfoliace, měla by být opakovaně vystavená těmto typům ošetření, a proto půst znamená, že budeš muset restartovat celý proces jako znovu. 

Takže, měla bys zkusit kosmetický půst?

Neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že vykonávat kosmetický půst by pro pokožku bylo lepší, než jej nedělat. Navíc, pokud sis vytvořila režim péče o pleť, který ti vyhovuje, nevyplatí se přestavovat tuto rutinu, abys způsobila možnou nerovnováhu a musela svou pleť znovu aklimatizovat. 

Doporučení od Feel Pearls:

✅ Pokud máš pocit, že svou pleť přetěžuješ produkty a už si nejsi jistá, který funguje, můžeš udělat krok zpět od své rutiny péče o pleť přehodnotit ji. Vyzkoušej si kosmetickou “dietu” místo “půstu” = postupně vylučuj jeden nebo dva produkty a v případě potřeby je zase znovu zaveď. 

✅ Nejdůležitější částí rutiny, které by si měla dodržovat, bez ohledu na názory jiných, jsou čištění a exfoliace. Čištění a exfoliace pomáhá odstraňovat nečistoty a mastnotu způsobenou environmentálními agresory. Ty blokují póry a způsobují propuknutí, takže je nevyhnutelné, aby se jich pleť zbavila, aby si zachovala jasnou a zářivou pleť. 

✅ Zkoušej nové trendy opatrně a pozorně si čti názory z více stran. Někomu může půst zapůsobit skvěle, ale právě tobě může způsobit na pleti pořádnou katastrofu. 

✅ Vyber si přírodní kosmetiku a kvalitní ingredience. Více jsme se tomuto tématu věnovali v tomto článku.

Držíme ti palce s nastavením rytiny péče tak, aby ti nejlépe vyhovovala a zanechala tvou pleť krásnou a zdravou. Budeme rádi, pokud si na to vybereš naše produkty. Feel Pearls