Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Když se uvažovalo o kosmetických výrobcích, krása byl vždy hlavní pojem, který nás zajímal. Stále více však od kosmetiky očekáváme i udržitelnost a ekologii. Přírodní a organická kosmetika má tyto hodnoty jako závazek pro lidské blaho, ale také ochranu životního prostředí. ✔️ V tomto článku ti představíme tři dobré důvody, proč přejít z konvenční kosmetiky na přírodní:

#1 Účinná a bezpečná péče o tvou pokožku

Běžná kosmetika často obsahuje vysoké procento složek na bázi ropy a může zahrnovat látky jako ftaláty, oxybenzon nebo parabeny. Složení přírodní kosmetiky by mělo sestávat převážně z minerálů, přírodních a organických rostlinných extraktů, produktů z mikroorganismů nebo látek odvozených z těchto zdrojů.

Vlastnosti těchto komplexních směsí, jako jsou ty z rostlinných extraktů a olejů, přirozeně pomáhají chránit, vyživovat a hydratovat kůži.

#2 Udržitelnější a ekologičtější přístup

Mnohé složky na bázi ropy často používané v konvenční kosmetice vyžadují rozsáhlou těžbu, jako je tomu v případě ropy, hliníku nebo olova, které ohrožují půdy a představují hrozbu pro stanoviště volně žijících živočichů.

Přírodní látky pocházejí většinou z pěstování rostlin a květin, jejichž extrakty se používají v kosmetických přípravcích. Používání pestré škály přírodních a organických surovin vyžaduje ochranu biologické rozmanitosti stanovišť volně žijících živočichů a zachování udržitelné produkce různých druhů rostlin a květin.

Hlavní hodnotou přírodní a organické kosmetiky je, že musí být v souladu s přírodou, včetně vlivu použitých obalů a obalových materiálů. Proto jsou naše produkty baleny ve skle a víčko či míchadlo jsou vyrobeny z bambusu.

#3 Etický a sociální rozměr

Značky přírodní a organické krásy jsou často malé a střední podniky, jejichž výroba se většinou uskutečňuje na místní, regionální nebo národní úrovni. Lokálnější výroba může přispět k udržitelnějším a potenciálně kratším dodavatelským řetězcům, jakož i k osobnějšímu a autentičtějšímu obrazu značky.

Jak identifikovat přírodní kosmetiku?

Přestože mnohé kosmetické přípravky tvrdí, že jsou přírodní, ne všechny poskytují ověřitelné záruky těchto vlastností. Kontrola složek na obalu ti může pomoci posoudit stupeň přesnosti těchto tvrzení.

5 látek, které NECHCEŠ vidět ve svých kosmetických výrobcích:

❌ Parabeny a fenoxyetanol: tyto levné konzervační látky narušují funkci buněk a jsou také karcinogenní.

❌ Minerální oleje: v seznamech INCI je lze rozpoznat podle slov „minerální olej“ nebo „parafin“. např. Paraffinum liquidum, Cera microcristallina. Jsou odvozeny z ropy, nemají žádné výhody pro pokožku a mohou blokovat póry, čímž brání pokožce dýchat.

❌ Hliníkové soli: mohou dráždit pokožku a jsou také podezřelé z karcinogenních účinků.

❌ Alkohol: Alcohol denat, Propyl… Když se použijí ve velkých množstvích, mohou být pro pokožku velmi drsné nebo ji zbavují lipidů. Jako u mnoha jiných věcí, vše závisí na kvalitě a koncentraci. Pokud se alkohol používá v nízkých dávkách, může inhibovat růst bakterií.

Přírodní aktivní složky, které CHCEŠ vidět ve svých kosmetických výrobcích

✔️ Vitamin E: tento silný antioxidant pomáhá zvyšovat a stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu. Také chrání buňky před poškozením volnými radikály.

✔️ Zinek: protizánětlivý prostředek, zinek zklidňuje podráždění pokožky a je vynikající složkou pro aknózní pleť, která se obtížně hojí.

✔️ Kyselina hyaluronová: Přečti si, proč je pro pokožku tak vhodná v našem starším článku.

✔️ Rostlinné látky: jejich názvy jsou napsány v latině, takže je snadné je rozpoznat, ale dodávají pokožce řadu pozitivních vlastností.

Všechny z těchto účinných aktivních složek najdeš v naší 100% přírodní kosmetice. Věříme, že jsme ti pomohli objasnit toto téma a dáš si při nákupu větší pozor na složení. Přidej se k nám na udržitelnou cestu za krásnou a zdravou pokožkou.