Konečně naskladněno, slevy až do -30%

V posledních letech se kyselina hyaluronová dostala do popředí v kosmetickém průmyslu. Je však šílenství kolem ní oprávněn? V tomto článku si řekneme bližší informace o této složce, i o jejích výhodách.

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je molekula cukru, která se přirozeně vyskytuje v pokožce a pomáhá vázat vodu na kolagen. Kyselina hyaluronová má lehkou, vodnatou texturu, která se snadno vstřebává do pokožky. Navíc umí na sebe vázat až 6 litrů vody na 1 gram.

Hlavní důvody ztráty hydratace v pokožce

Jako naše pokožka stárne, rychlost buněčné výměny se snižuje, což bohužel vede k nižším hladinám kyseliny hyaluronové v naší pokožce. Nižší hladina kyseliny hyaluronové vede k ochabnutí a celkovému snížení elasticity pokožky. Bohužel, věk není jediným faktorem, který způsobuje dehydrataci pokožky. Mezi další běžné důvody patří změny počasí, znečišťující látky v životním prostředí, některé produkty péče o pleť, naše strava nebo stavy pokožky, které dovolují uniknout vodě z naší pokožky.

Kyselina hyaluronová tě ovšem zachrání tím, že zbaví pokožku všech těchto faktorů.

Množství produktů péče o pleť obsahující kyselinu hyaluronovou tvrdí, že zvyšují hydrataci v pokožce. Ale je to zaručená pravda? Odpověď vyžaduje bližší pohled na typ složky v produktu. Kyselina hyaluronová přichází v různých molekulových velikostech. Větší molekuly, přestože nejlépe vážou vodu a nabízejí hydrataci, nedokážou proniknout do pokožky. Nabízejí tedy hydrataci jen na povrchu. Naopak ty menší umí proniknout i do hlubší vrstvy pokožky.

Proto se v našem Feel Pearls Hydratačním pleťovém krému nachází nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která proniká hluboko do epidermálních vrstev pleti.

✔️ Působí okamžitým anti-aging účinkem

✔️ Stimuluje vlastní produkci kyseliny hyaluronové

✔️ Obnovuje a zpevňuje elastinové a kolagenové vazby, které pečují o pružnost pleti.

Je kyselina hyaluronová pro tebe vhodná?

S radostí ti oznamujeme, že kyselina hyaluronová je bezpečná na VŠECHNY typy pleti. Dokonce i pro ty, kteří mají citlivou pokožku nebo bojují s akné. Tato složka tedy nevyvolává podráždění, akné, ani alergické reakce. Můžeš ji tedy na tvář aplikovat denně.

Už ses i ty zamilovala do kyseliny hyaluronové? Od péče o pleť, make-upu, doplňků až po péči o vlasy, možnosti, jak začlenit magické vlastnosti kyseliny hyaluronové do tvé každodenní rutiny, jsou nekonečné!

Pokud chceš mít zdravou a hydratovanou pleť, sleduj nás na sociálních sítích a rutinní péči o pleť ti budeme poctivě připomínat.