Konečně naskladněno, slevy až do -30%

V tomto článku tě provedeme kompletními výhodami, historií a dalšími informacemi o kosmetickém zázraku – perlovém prášku.

Co je perlový prášek?

Perlové prášky pocházejí ze stejných perel, jaké znáš ze šperků. Perly se sklízejí ze sladkých i slaných vod (u nás to je z těch sladkých). K výrobě prášku se nejprve perly uvaří, aby se sterilizovaly; poté se rozdrtí luminiscenční kuličky na jemný, světlý prášek. V Feel Pearls k tomu používáme technologii Ultra-Fine – drcení perel probíhá při nízké teplotě a vznikne z toho ultrajemný prášek, který se skvěle vstřebává do pokožky.

Rozsah kultur, které používají tento prášek, je obrovský: Kleopatra, královna Egypta, byla známa tím, že ve svém kosmetickém režimu používala perly. Podobně se perla používala v celé evropské historii mezi královskými a bohatými rodinami pro její krásu a benefity. Žádná kultura však nepoužívá perlu takovým způsobem jako dvě největší školy východní medicíny: tradiční čínská medicína a ajurvédská medicína.

Jakou roli hraje perla v tradiční čínské medicíně?

Po staletí, minimálně od roku 320 našeho letopočtu, se perla používá v tradiční čínské medicíně. Wu Zetian, jediná ženská císařovna v čínské historii a jiní členové královské rodiny používali perly pro její uctívané kosmetické výhody. Zdraví pokožky bylo v tradiční čínské kultuře velmi důležité a perla byla elitním přírodním lékem na podporu zářivého mládí. ✨

Jaká je role perly v ajurvédě?

V tradiční indické medicíně nebo ajurvédě se perlový prášek používá také pro své anti-agingové a adaptogenní účinky.

Výhody perlového prášku:

Co říká výzkum? Moderní věda stále více potvrzuje starodávnou moudrost o perle, především kvůli jejímu působivému obsahu živin.

Minerály: Perlový prášek obsahuje více než 30 stopových minerálů, přírodní komplexní potravinovou medicínu z vápníku, mědi, železa, hořčíku, selenu a oxidu křemičitého. Tyto živiny jsou potřebné pro zdravý mozek, hormony, imunitní systém a kůži.

Aminokyseliny: Perla má také spoustu aminokyselin, z nichž některé jsou esenciální aminokyseliny (tj. tvé tělo si je nevytváří, ale jsou potřebné pro tvé zdraví). Aminokyseliny pomáhají vytvářet životně důležité struktury pokožky a vlasů, jako je kolagen, elastin a keratin.

Conchiolin: Perla obsahuje také speciální sloučeninu známou jako conchiolin. Conchiolin je to, co dává perlám jejich duhovou luminiscenci. Tento jedinečný perlový protein podporuje zdravou produkci kolagenu, což má za následek zářivou pokožku. Protein Conchiolin má podobné účinky jako keratin, který je jedním z proteinů tvé pokožky a vlasů a je schopen zlepšit hydrataci kožních buněk, zrychlit buněčný metabolismus, zvýšit cirkulaci a pomoci opravit poškozené buňky.

Antioxidační boostery: Předpokládá se, že prášek posiluje dva hlavní antioxidanty v těle, superoxiddismutázu (SOD) a glutathion. Zlepšením výkonu těchto antioxidantů umí tvé tělo lépe zvládat oxidační stres a zmírňovat předčasné stárnutí.

Jak aplikovat perlový prášek?

Lze jej použít jako minerální pudr na make-up. Nebo ho rovnou smíchej do make-upu či oblíbeného krému. Také si můžeš vyrobit vlastní pleťovou masku. Všechny naše tipy na různé způsoby použití perlového pudru najdeš na naší stránce.

Doufáme, že jsme ti lépe přiblížili tento produkt a už víš, proč jej přezdíváme zázrakem kosmetiky. Pokud jsi mu ještě nedala šanci, umíš si ho vyzkoušet bez rizika, protože máš u nás 30denní garanci na vrácení peněz.