Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Když vypadáš celé léto úžasně ve svých oblíbených outfitech, poslední věc, kterou bys chtěla v tom momentě řešit, je akné. Bohužel, když teploty stoupají, pupínky začnou vyskakovat mnohem více. Uf! Pojďme se spolu podívat na to, jak ještě toto léto zazářit s čistou pletí.

Několik studií prokázalo souvislost mezi letními měsíci a vznikem akné. Jeden z nich se dokonce podíval na trendy Google, aby zjistil, zda se počet vyhledávání souvisejících s akné během léta zvýšil ve srovnání s jinými obdobími roku. Akné se však vlivem slunečního záření nezhoršuje.

Většinou to souvisí se zvýšenou produkcí mazu, pocením a větším ucpáváním pórů, které se vyskytují při vyšších teplotách. ✔️ Teplejší teploty nám nebrání ve vrstvení opalovacího krému, mléka nebo oleje, aby naše pokožka zůstala zářivá a hydratovaná. Ale když do toho přimícháme pot, špínu a další faktory, tato směs může vést k negativním výsledkům. ‍♀️

Léčba letního akné

Viděla jsi spoustu reklam a nekončící uličky v drogeriích se spoustou produktů proti akné, že? To, které bude fungovat právě při tvé pleti, je velmi individuální. Společně se však můžeme podívat na to, jak tvé pleti co nejvíc pomoci.

Vyhněte se těžkým mlékům nebo krémům Samozřejmě, nikdo nechce suchou pokožku během teplejších měsíců. Ale to nesouvisí s větším množstvím vrstev krému. Přečti si náš článek a zjisti, jak můžeš své tělo hydratovat zevnitř i zvenčí.

Odstraň nečistoty a pot

Léto vyžaduje více sprchy. To však neznamená jen osvěžení těla, ale také čištění obličeje. Samozřejmě ani s tímto to není třeba přehánět. Umyj si tvář po cvičení, po zpocení zvenčí, ideálně alespoň dvakrát denně, ale tak, aby si ji příliš nevysušila. Takže rozhodně si ji nedrhni!

Nevytlačuj si akné ‼️

Nezáleží na tom, jestli jsi sledovala stovky hodin videí na extrakci akné. Pokud chceš zachovat svoji pokožku zdravou, dej od ní ruce pryč. Všechno to vytlačování může vést k dalšímu zánětu a jizvám. Dokonce se může vyskytnout i pigmentová změna (kde skončíte se světlejšími nebo tmavšími oblastmi) nebo infekce.

Jsou drahé přípravky na akné lepší?

Ne nutně. Můžeš najít dobré produkty za velmi rozumné ceny. Dej svým přípravkům na akné čas, aby zaúčinkovaly. Zkoušej produkt alespoň 3 měsíce a uvidíš opravdové rozdíly.

Může pobyt na slunci způsobit podráždění pokožky při léčbě akné?

Některé produkty proti akné mají na obalu upozornění, která upozorňují spotřebitele, aby si chránili pokožku, pokud jsou venku na slunci. Přestože bychom mohli mít dojem, že slunce může věci zhoršit, podráždění, ke kterému dochází, je většinou způsobeno právě používaným produktem. Raději tyto produkty a ani jiné, které ti způsobují svědění či pálení nepoužívej.

Nemiň majetek na to, aby si svou pokožku zbavila akné. Začni se o ni opravdu zajímat. Tvoje pleť pravděpodobně potřebuje jen čisté prostředí s dostatečným množstvím vitamínů, minerálů a aminokyselin. Dopřej jí to, po čem touží, studuj obaly od produktů, kupuj jen přírodní produkty a zjisti si recenze od zákazníků. Jednou z nich si o produktech Feel Pearls můžeš přečíst zde.

Akné je však multifaktoriální stav. Může být ovlivněno určitými hormonálními faktory a androgeny, které jsou přítomny ve tvém těle. Proto pokud se ti pleť dlouhodobě nezlepšuje, kontaktuj dermatologa, abys přišla na skutečný původ tvých problémů.