Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Určitě i pro tebe je léto skvělým odpočinkem a zábavou. ⛱ Ale tvoje pokožka se bohužel často necítí stejně. Slunce a teplo si může vybrat svou daň a je na tobě, abys jí to co nejvíce usnadnila. Proto jsme sestavili několik základních letních tipů pro péči o zářivou pleť.

1. Pečuj o pokožku s jemností

Znamená to přizpůsobit svoji rutinu dle povětrnostních podmínek, jako je teplo a vlhkost. Například pokud používáš těžší čisticí prostředky na bázi oleje, možná je čas vyzkoušet jemnější verzi, než je pěnová. Hlavně buď opatrná při fotoaktivních složkách v produktech. Tyto složky reagují, když jsou vystaveny slunečnímu záření – buď dělají tvou pokožku citlivější na slunce, nebo snižují účinnost samotného produktu.

2. Nevynechávej hydratační krém

Nezapomínej na pravidelnou hydrataci. Jelikož naše pokožka se potí a mastí více během horkých letních měsíců, jsme v pokušení vynechat hydratační krém. Ale naší pokožce to neprospívá. ❌ Ve skutečnosti to všechno jen zhoršuje. Naše pokožka se už cítí poněkud vystresovaná a nyní jí odpíráme výživu a vrstvu ochrany před škodlivinami, podrážděním a vysušením. Přečti si, jak udržet svou pleť hydratovanou v našem starším článku .

3. Hydratuj se i zevnitř

Zůstat hydratovaná je životně důležité pro tvé zdraví a kůži. Pij co nejvíce vody. Zaměř se na nejméně osm sklenic vody denně.

Hydratovaná pleť je šťastná pleť. Voda je velmi důležitá, nejen proto, že udrží tvou pokožku krásnou a bezvadnou. Ještě důležitější je, že voda pomáhá tvému tělu udržovat normální teplotu. Chrání páteř a další citlivé tkáně. Voda je totiž to, co tě drží při životě, zejména v horkých dnech. Proto ji pij, i když si myslíš, že nejsi žíznivá.

4. Opalovací krém je tvoje BFF

Opalovací krém bys měla nosit celý den, každý den, po celý rok. Zejména v letních měsících, kdy jsou dny delší a UV záření silnější. Opalovací krém minimalizuje poškození UV zářením, jako jsou vrásky, skvrny a jiné příznaky stárnutí. Zůstaň v bezpečí a nezapomeň na opalovací krém.

Dokonce i během zamračených dnů je naše pokožka citlivá na sluneční paprsky, které mohou časem vést k rakovině kůže, změně barvy a vráskám. Náš hydratační krém v sobě má SPF 15. To je to minimum, co své pleti rozhodně dopřej každý den.

5. Důkladně prováděj peeling

Klíčem k tomu, aby ses během léta vyhnula nepříjemným vyrážkám, je správně vyčistit všechny odumřelé kožní buňky, mastnotu, pot a opalovací krém, které se ti během dne nahromadí na tváři. Jemný peeling je záchranou pleti.

6. Uprav letu svůj make-up

Pokud jsou tvé letní měsíce extrémně horké nebo se často potíš, přemýšlej o způsobech, jak přizpůsobit svůj make-up. Lehčí je prostě lepší. Vyměň základní bázi za tónovaný hydratační krém a trochu korektoru. Přemýšlej o přechodu na voděodolnou řasenku a zásob se fixačním sprejem. Především si všímej etiket a sáhni po nekomedogenních produktech. Jsou formulovány bez přísad ucpávajících póry – šetřící pokožku!

Pečuj o svou pokožku dobře: Minimalizuj pobyt na slunci, jez hodně letního ovoce a mysli na celé své tělo. Dopřej své pleti něco speciálního – pleťové kúry, masky, vše extra hýčkací! S naší maskou s perlovým práškem Feel Pearls, kterou si namícháš podle tutorialu, dodáš své pleti všechny potřebné vitamíny a minerály. Doplň pokožce to, co během slunečných dnů ztratí a postarej se tak o svěží vzhled. ✨

Více tipů najdeš na našich sociálních sítích. Přidej se k nám na cestě za zářivou a zdravou pletí.