Konečně naskladněno, slevy až do -30%

Je možné vyspat se ke zdravější a zářivější pleti?

Spojení mezi vydatným, kvalitním spánkem a zdravou pokožkou je nepopiratelné. ‍♀️ V našem článku ti doporučíme pět tipů na to, jak upravit svůj noční život pro zdravější a mladistvěji vypadající pleť.

Noc je pro pleť nejlepší částí dne. Není vystavena žádnému UV světlu a ani ji nenamáháme. Pokožka přes noc přejde do režimu obnovy, což znamená, že odstraňuje toxiny, opravuje poškození buněk, nahrazuje stárnoucí buňky a vytváří nové. To je důvod, proč po kvalitním spánku pokožka vypadá svěžejší, mladší a zářivější.

❌ Pokud se pokusíš omezit množství spánku, které tvé tělo potřebuje, aby fungovalo co nejlépe, tvá pokožka to dá najevo. Potom je obnova přes noc ohrožena, což velmi rychle poznáme – tmavé kruhy pod očima, změny ve struktuře pokožky, suchá pokožka a vznik jemných vrásek.

❌ Také hladiny kortizolu klesají v čase spánku, takže pokud nespíš, hladiny kortizolu zůstanou vysoké. To může narušovat hojení ran, podporovat časné stárnutí, a dokonce vést ke zhoršení akné. Podle údajů zvýšené hladiny kortizolu, které jsou přímo spojeny se stresem, mohou vést k většímu riziku psoriázy a zpomalení hojení ran až o 20 %‼️

Jak tedy maximalizovat svůj spánek a postarat se i v noci o svoji pleť co nejlépe?

1. Sáhni po nočním hydratačním krému s kyselinou hyaluronovou

Je nezbytné mít svoji vlastní rutinu péče o pleť, která se zaměřuje na hydrataci a regeneraci pokožky. Tyto aspekty jsou nedílnou součástí pro zpomalení příznaků stárnutí. Kyselina hyaluronová pomáhá vázat vodu na kožní buňky čili tato ingredience je klíčem k dosažení zdravého lesku. Více o kyselině hyaluronové se dozvíte v našem starším článku.

2. Vyber si bavlněné povlečení s vysokým počtem nití

Měkčí prostěradla mají pozitivní vliv na stárnutí pokožky. Ty s počtem nití 200 až 800 se považují za dobré, přičemž některé občas překročí i 1000. Základní pravidlo: Čím vyšší číslo, tím lepší. A pokud se chceš při nákupu vyřádit, vyzkoušej i hedvábné povlak na polštář, který zajistí nejlepší komfort pro tvou pokožku.

3. Používej produkty s vitamíny, které pomáhají při produkci kolagenu

Zejména pro suchou pleť jsou důležité vitamíny. Vitamin E, který je v hydratačním krému Feel Pearls, působí jako antioxidant. ✨ Zabraňuje ztrátě vlhkosti pokožky, zjemňuje pokožku a chrání buňky před poškozením. Více info se můžeš také dozvědět na našem blogu.

4. Před spánkem měj zvlhčovač vzduchu na nočním stolku

Není pochyb o tom, že spánek vysušuje pokožku a když se vzbudíme, naše pokožka je nejvíce dehydrovaná. Pití vody během dne je klíčové pro zabránění dehydrataci a optimalizaci tvého celkového zdraví a nejlepším způsobem, jak zmírnit ztrátu vlhkosti ze suchých prostor na spaní, je použít zvlhčovač.

5. Spi na zádech

Spánek v této poloze zabraňuje otírání tvé tváře o polštář, což může pomoci udržet tvou pokožku hladkou. Pokud spíš na břichu, může se ti hromadit tekutina na jedné straně, což může vést k dočasnému otoku, případně zvýraznění váčků pod očima. Ti, kdo spí na boku, si pravděpodobně všimnou „spánkové rýhy“ na straně obličeje, na které spí.

Takže zejména platí = pokožka ztrácí více vody během spánku, než přes den. Nanes si každý večer hydratační krém Feel Pearls a pij hodně vody během dne, aby tvá pleť zůstala hydratovaná přes noc. Více tipů pro zdravou a krásnou pleť najdeš na našem blogu nebo na sociálních sítích.